Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Giecie Rur Stalowych

Barnshaws od wielu lat specjalizuje się w wykonywaniu gięcia rur na zimno o dużych średnicach, Ponadto oferujemy usługi gięcia rur na gorąco oraz zwijanie rur, wykorzystując różnorodne techniki. 

Informacje o Giecie Rur Stalowych

GIĘCIE TRZPIENIOWE

Gięcie trzpieniowe jako technika używana jest zwykle do obróbki rur o małych promieniach, zazwyczaj 3D (promień gięcia ma wymiar 3 krotności średnicy zewnętrznej rury). Trzpień reguluje plastyczny przepływ materiału w obszarze obróbki, aby utrzymać promień gięcia rury realizując gięcie rur cienkościennych. Konieczność zastosowania trzpienia zachodzi, jeżeli stosunek średnicy rury do jej grubości przekracza 20. W innym przypadku wyginanie rur z wykorzystaniem trzpienia nie jest konieczne, ponieważ siły występujące w obszarze obróbki nie są wystarczające, aby rura uległa pofałdowaniu. Barnshaws specjalizuje się w gięciu rur stalowych, wytwarzając  rury gięte przy użyciu trzpienia, który obsługuje średnice do 76 mm.

Wykorzystując tą technikę Barnshaws może również realizować gięcie rur 3d (przestrzenne), kiedy poszczególne segmenty nie znajdują się na tej samej płaszczyźnie.

Kluczem do skutecznego stosowania trzpienia jest odpowiednie ustawienie jego czoła względem punktu gięcia. Realizując gięcie rur cienkościennych zachodzi konieczność podparcia wewnętrznej powierzchni rury w obszarze gięcia (ilustracja poniżej). Zapewnia to odwzorowanie kształtu czoła trzpienia na pionowym przekroju rury.

Czynnikiem ograniczającym wysunięcie trzpienia jest punkt przecięcia jego zewnętrznego zarysu z zewnętrzną ścianką rury. Ogólnie zaleca się, aby czoło trzpienia (wyłączając jego promień) ustawić w odległości około 2/3 dystansu pomiędzy punktem przecięcia, a linią styczności. To pozwala na nieznaczne spłaszczenie poprzecznego przekroju rury na zewnętrznej części promienia gięcia. Zjawisko to występuje w sposób nieunikniony ze względu na naprężenia gięcia.

Schemat gięcia rur i rurek

WYGINANIE RUR GIĘTARKĄ TRÓJROLKOWĄ

Gięcie rur i profili z wykorzystaniem maszyn trójrolkowych jest najbardziej kosztowo efektywną metodą produkcji części o różnych promieniach. W Barnshaws realizowane jest gięcie rur na zimno z wykorzystaniem standardowego oprzyrządowania o średnicach od 60 [mm] do 660 [mm].

Specjalnie wyprofilowane rolki zapewniają odpowiednie podparcie rury podczas gięcia.

Gięcie rur i rurek, przykładowe produkty w magazynie

Od ponad 40 lat Barnshaws wprowadza innowacje w tej metodzie zapewniając, że gięcie rur i profili zamkniętych wykonane jest na najwyższym poziomie. Ulepszenie tej metody umożliwi również architektom projektowanie nowych interesujących konstrukcji. Powyżej przedstawiono profil prostokątny 500 x 300 x 12.5 [mm], który wygięty został do promienia 17.2 [m] z minimalnym zniekształceniem przekroju po gięciu.

Mając najnowocześniejsze maszyny oraz bezustannie inwestując w badania i rozwój Barnshaws realizuje gięcie na zimno lekkich profili do mniejszych promieni niż wielu innych usługodawców.

Gięcie przyrostowe

W Barnshaws opracowano metodę umożliwiającą gięcie rur grubościennych o dużych średnicach powyżej 660 [mm] dla różnych zastosowań. Barnshaws posiada możliwość wykonania łuków na rurach średnicy do 1524 [mm] o grubości ścianki do 100 [mm]. Rura jest najwytrzymalszym profilem zamkniętym stosowanym w konstrukcjach ponieważ wszystkie jej osie gięcia są takie same. Giętarka przyrostowa Barnshaws pozwala realizować gięcie rur stalowych o wskaźniku wytrzymałości na zginanie do 84000 [cm3]. Daje to projektantom możliwość wykorzystania szerokiego zakresu profili optymalnych dla ich projektów.

Bardzo duża rura mierzona przez barnshaws po procesie gięcia rur

Rura o średnicy 1300 [mm] i grubości ścianki 70 [mm] przedstawiona poniżej została wygięta do promienia 50 [m]. Waga rury to 2.2 [T] na każdy metr długości. Dzięki zaprojektowanym przez Barnshaws ulepszeniom maszyna umożliwia gięcie rur cienkościennych o dużych średnicach do małych promieni z nieznaczną owalizacją przekroju. Typowo do realizacji tego typu zleceń wymagane jest gięcie rur na gorąco, które nie jest tak kosztowo efektywne jak gięcie rur na zimno.

Gięcie rur zapewniające duże podparcie mostu ze stalową konstrukcją napowietrzną

Informacje techniczne




zapytanie ofertowe

Pinezka na mapie oddzial w Tividale
Pinezka na mapie oddział w Manchesterze
Pinezka na mapie oddział w Szkocji, Hamilton
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony